27 września 2012

Najlepszy przyjaciel ? Kto to ?

Nawet nie wiecie jakie to dla mnie trudne gdy próbuje ułożyć moje myśli w całość . Myśli które kłębią się w mojej głowie , wspomnienia które wywołują łzy . To dla mnie trudny temat , może właśnie dlatego siedzę już jakieś pół godziny i nie potrafię nic napisać ? A może to dlatego , że się boję ? Tak ,boję się . Boję się napisać tego co mi siedzi w głowie ponieważ jeszcze nigdy tak naprawdę nie mówiłam o tym . A pisanie o tym sprawi , że przyznam się do tego przed samą sobą .

Kiedyś miałam dwie przyjaciółki . Mimo , że chodziłyśmy do zupełnie innych szkół nam to nie przeszkadzało ! Spędzałyśmy ze sobą każdą wolną chwilę . Nasze spotkania były pełne śmiechu i wygłupów . Oczywiście zdarzały się momenty gdy miałyśmy gorszy dzień i się kłóciłyśmy , ale zawsze w końcu dochodziłyśmy do porozumienia . Byłyśmy dla siebie na dobre i na złe . Jednak nagle coś się zmieniło ... Myślę , że to my się zmieniłyśmy . Każda dorosła na swój sposób , każda oczekuje i pragnie czegoś innego ... Nie było to łatwe , ale musiałam pozwolić im odejść z czego wcale nie jestem dumna ...

Więc pewnie chcecie wiedzieć czym jest dla mnie przyjaźń ? Przyjaźń to uczucie przynależności do czegoś , uczucie akceptacji i wsparcia . Przyjaźń jest potrzebna nam do normalnego funkcjonowania . A jaki jest prawdziwy przyjaciel ? Prawdziwy przyjaciel to taki który wie gdy jesteś smutna mimo tego , że zapewniasz , że jest wszystko w porządku . To osoba z którą możesz szczerze porozmawiać i wymienić opinie na jakiś temat . Nie boisz się przy nim być sobą bo wiesz , że on akceptuje cię za to jaka jesteś ! To taka osoba która wyciągnie cię z kłopotów . Możesz się z nią śmiać i wygłupiać godzinami a mimo to nie będziecie mieli dość .

Przyjaźń to wygłupy , śmiech , wsparcie , wspaniałe chwile i wspomnienia , płacz , kłótnie i godzenie się ...

Mam nadzieje , że macie takich przyjaciół a jeżeli nie to na pewno znajdziecie ! Tylko pamiętajcie ... Nie zmarnujcie tego ! I pamiętajcie  , że będziecie mieć takich przyjaciół jakimi sami jesteście !Kolejny post z serii moich przemyśleń (: Mam nadzieje , że ktoś przeczytał a jeśli tak to jestem z was dumna !

A czym dla was jest przyjaźń i prawdziwy przyjaciel ? 

19 komentarzy:

 1. Ja za to mam przyjaciółkę. Tylko, że mieszka gdzieś indziej i niestety widujemy się rzadko... A w Bolesławcu, czuję się samotna. Mam jedną koleżankę i...to wszystko. Nie mam z kim połazić po sklepach, nie mam do kogo iść na kawę ani komu pożalić się z moich problemów, dlatego siedzę sama w domu i osaczona przez cztery ściany. Narzeczony ma firmę, dużo czasu mu to zajmuje...lipa...

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie to wszystko napisałaś :) Naprawdę czyta się szybko oraz przyjemnie :) Mam przyjaciółkę, spędzamy sporo ze sobą czasu, zakupy czy wypad do restauracji ale muszę przyznać, że tak naprawdę to mój mężczyzna jest najlepszym przyjacielem świata, któremu mogę powiedzieć wszystko o wszystkim i o każdej porze :)

  http://lindelo.blogspot.com/ -Moda w moim stylu :)
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam przyjaciółkę w Krakowie i przyjaciółkę w mojej miejscowości ale czuje , że z tą przyjaciółką z Krakowa się oddalamy :]Bo rzadko ze sobą piszemy :[
  wicywikaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie to napisałaś, ważne by mieć przyjaciela, osobę, której możesz wszystko powiedzieć i wgl :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjaźń to dla mnie więź którą bardzo trudno zerwać. Zdarzają się kłotnie, sprzeczki ale na tym polega przyjaźń. Na umiejętności wydobycia się wspólnie z ciężkiej sytuacji.
  Przyjaciel to ktoś, kto będzie czuwał gdy stanie Ci się krzywda. Jest, był i będzie zawsze przy Tobie, gdy potrzebujesz pomocy, zrozumienia, uścisku który potrafi załagodzić nawiększą klęskę. Przyjaciel to ktoś z kim świetnie Ci się dogaduje nawet gdy macie inne style. Ktoś z kim dogadujesz się bez słów a i tak wszystko rozumiecie doskonale. Ktoś, kto Cię podniesie gdy upadniesz.. Że wspólnie będziecie się śmiać z przeszłościowych nieporozumień. Nigdy nie straci w Ciebie wiary i zawsze jest z boku i czuwa, byś nie potknął się o najbliższą pułapkę .

  To jest dla mnie przyjaciel/

  Dziękuję za komentarz - również obserwuję :3

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny blog i obserwuję , liczę na wzajemność ; ]

  OdpowiedzUsuń
 7. Łał !!! Jestem pod wrażeniem ! Ten post dał mi do myślenia :0 Przydają się takie osoby jak ty :)Ja miałam też 2 przyjaciółki z czego obie mnie zdradziły i zostawiły. Odeszły gdy potrzebowałam pomocy. Wiem jedno ,,Gdy potrzebujesz pomocy, okazuje się, że tak naprawdę jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Może kiedyś zmienię tę opinie. Kiedy poznam kogoś przy kim będę bezpieczna i mogła mówić nie bojąc się, że odejdzie :)
  Pozdrawiam Zakręcona :)
  Zapraszam : zakrecona-gaba.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam podobną sytuację, ale wszystko trzeba przeżyć, każdy na swój sposób...
  Ciekawy blog, może obserwujmy? :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam takie przyjaciółki :)
  Obserwuję ^^
  wpadnij ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. super notka :D ja trafiałam póki co na mega fałszywe osoby

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety przez ten rok straciłam przyjaciółkę :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Straciłam dwie przyjaciółki... Ale teraz mam koleżankę, z którą mogę pogadać o wszystkim prawie.. Mam nadzieję że ona bedzie moją przyjaciółką ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie się wydaje, że przyjaźń po prostu nie istnieje...

  OdpowiedzUsuń
 14. ja przeczytałam, dziękuję <3.
  Co do przyjaźni to powiem tak, niby jest niby jej nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubie te twoje przemyślonka <3

  OdpowiedzUsuń