05 lipca 2012

Piękna Turcja !

Witajcie kochani ! Mimo , że w Turcji byłam rok temu chciałabym choć na chwilę wrócić tam myślami i napisać o tym cudownym państwie ! Mój wyjazd był bardzo spontaniczny bo mama przyszła do mnie z wiadomością o wyjeździe w poniedziałek a w środę już byliśmy w samolocie . Na miejscu byliśmy w nocy , jadąc do hotelu cały czas obserwowałam mijane miasta przez okno . Zauroczyły mnie ! Wszystko były takie inne niż u nas , nie potrafię tego opisać ! Ludzie tacy otwarci spacerowali po ulicach mimo , że było grubo po pierwszej w nocy . Sklepy otwarte , wielkie  drzwi były ozdobione różnymi lampkami czy lampionami . Mimo tego , że na początku peszyło mnie te ciągłe zaczepki na ulicy po pewnym czasie do nich przywykłam a nawet sprawiały mi radość . Wielu z Turków mówiło po polsku co bardzo mnie zdziwiło szczególnie gdy jeden podszedł do mnie i spytał po polsku " jesteś z polski ?" a gdy odpowiedziałam , że tak powiedział również po polsku , że to widać bo takie piękne dziewczyny to my mamy tylko w Polsce ;)

Te wszystkie zabytki , targowiska , ludzie , jedzenie i atmosfera która tam panuje . Tego nie da się opisać , to jest coś niezwykłego . Tęsknię za tym pięknym miejscem od kiedy stamtąd wyleciałam  . Nie potrafię wam opisać tego wszystkiego , nie ma słów którymi mogłabym je nazwać ! Tam po prostu trzeba być i to poczuć ! Bardzo chciałabym tam wrócić choć na chwilę .

Mam nadzieje , że dopnę swego i pojadę tam na tydzień ! Byłabym prze szczęśliwa ! A wy tam byliście lub macie w planach tam się wybrać ? Jeśli byliście to jak wrażenia ?

Jeśli macie jakieś pytania na temat Turcji to pytajcie ja chętnie odpowiem :)

18 komentarzy:

 1. Osobiście nie byłam. Ale w przyszłości... mam nadzieję, że uda mi się zwiedzić.
  Świetne fotki. : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Turcja z tego co opisujesz jest piękna. Ja osobiście nie wyobrażam sobie ludzi w Polsce spacerujących po pierwszej w nocy po ulicy ... bowezmą Cię za osobę niezrównoważoną psychicznie :D W sumie jeszcze w nadmorskich miastach da się spotkać nocnych spacerowiczów Polska jest taka szara większość miast wygląda tak samo niczym się nie różnią od siebie. Ale do Turcji faktycznie bym się wybrała :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeja zazdroszczę , boskie zdjęcia ;))
  Zapraszam do mnie :
  http://whereverigo.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny klimat, musiało być super. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehhe , miły ten pan ;DD
  Nie byłam tam , ale się zakochałam już ;D ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna :) Zapraszam do mnie :) Obserwuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ooo Turcja ;]

  pozdrawiam i zapraszam . dodajemy ??? ;]

  OdpowiedzUsuń
 8. ładny nagłówek obserwuje http://welovefashionstar.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. cudnie ♥

  pozdrawiam , kama :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ^^ to musialy byc boskie wakacje ;)  a my zapraszamy na "siostrzany" blog o wszystkim . lifestyle , moda , babeczki , hand-made a w planach DIY i wieeeele innych (w najnowszym poście ombre nails krok po kroku)

  http://sophisticatedlady-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia1
  Zapraszam do mnie :0
  www.fashiondesigner-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. O kurczę, ale śliczne zdjęcia;D
  na pewno były to niesamowite wakacje. Ogólnie podoba mi się to własnie w tego typu krajach, że w nocy tam zaczyna się życie dopiero, a nie jak w Polsce wyjdziesz późnym wieczorem wszystko zamknięte ;(

  OdpowiedzUsuń